Kazgan: Akçadağ Belediyesi'nin Tek Kuruşunu İsraf Etmedim

Yeniden Refah Partisi Akçadağ Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Ali Kazgan, görevde bulunduğu iki dönem boyunca Akçadağ Belediyesi'nin tek kuruşunu israf etmediğini vurgulayarak, belediyenin tüm kaynaklarını Akçadağ için kullandıklarını söyledi.

Kazgan: Akçadağ Belediyesi'nin Tek Kuruşunu İsraf Etmedim
Kazgan: Akçadağ Belediyesi'nin Tek Kuruşunu İsraf Etmedim
Haber albümü için resme tıklayın

Yeniden Refah Partisi Akçadağ Belediye Başkan Adayı Ali Kazgan, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım’ın da katıldığı seçim bürosu açılışında konuştu:

“Çalıştığı yeri bir emanet görmeyen, belediyenin bütçesini beytül mal olarak görmeyen, korumayan, kollamayan zihniyetler ne yaparlarsa yapsınlar bizim önümüze geçemezler. Çünkü biz ahlaklı belediyeciliği şiar edenmişiz. Akçadağ Belediyesi’nin tek kuruşunu israf etmedim. Tüm kaynaklarımızı Akçadağ halkı için kullandık”.

YRP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım:

Bu seçim bir Cumhurbaşkanlığı seçimi değil, bu seçim ülkenin bekası ile ilgili değil. Bu seçim belediye seçimleri. Bu seçimde kendinizi aldatmayın. Size hizmet edecek, insanlara belediye başkanlığında oy verin. Size hizmet edecek olan Yeniden Refah Partisi kadrolarına oy verin”

Akçadağ ilçesinde son dönemin ilçedeki en kalabalık topluluğu ile buluşan Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım,

“Şikâyetlerimizi Cumhurbaşkanı duysun diye CİMER’e yazıyoruz. Ama onlar Malatyalıların şikâyetlerini Sayın Cumhurbaşkanımıza göstermiyorlar. Şikâyetlerinizi Sayın Cumhurbaşkanımızın duymasını istiyorsanız oylarınızı Yeniden Refah Partisine verin. 31 Mart’ta oylarınızı Yeniden Refah Partisine verdiğinizde yukarıdakiler sizin şikâyetinizi okumuş olacaklar.” dedi.

Bilal Yıldırım,

“Yerel seçimlere tek başımıza giriyoruz diye Genel Başkanımız Fatih Erbakan hakkında sağda solda dedikodular yapıyorlar. Genel seçimde ittifak yaptığı zaman genel başkanımız iyiydi de, şimdi yerel seçimde ittifak yapmayınca mı kötü oldu? Malatya’da bir partinin il başkanı genel başkanımız hakkında ileri geri konuşuyor. O il başkanını sesleniyorum; genel başkanımıza laf etmek senin haddine değildir ey il başkanı. Sen kendi işine bak” ifadesini kaydetti.

Yeniden Refah Partisi Akçadağ Belediye Başkanı ve Adayı Ali Kazgan’ın seçim çalışması, son dönemde ilçedeki en kalabalık bir katılımla gerçekleşti.

Yeniden Refah Partisi Akçadağ Belediye Başkanı ve Adayı Ali Kazgan,

“Çalıştığı yeri bir emanet görmeyen, belediyenin bütçesini beytül mal olarak görmeyen, korumayan, kollamayan zihniyetler ne yaparlarsa yapsınlar bizim önümüze geçemezler. Çünkü biz ahlaklı belediyeciliği şiar edenmişiz. Biz, bize ait olmayan paraya elimizi sürmeyiz. Öyle bir gelenekten, öyle bir kültürden geliyoruz. Ben günümden israf edebilirim, ama Akçadağ Belediyesinin bütçesinden israf ettiğimi kimse söylemez. Pintilerin pintisiyim, bununla da övünüyorum. Her zamanda böyle olacağım. Sizin hakkınız olan bu parayı sonuna kadar sizin için kullanmanın gayretinin göstereceğim.” İfadelerini kaydetti.

“Halen sizleri aldatmaya devam ediyorlar. Bu seçim bir Cumhurbaşkanlığı seçimi değil”

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, Akçadağlılara verilen sözlerin hiçbir dönem tutulmadığını belirterek,

“Liste tuttular, dediler ki, ‘Ey Akçadağlılar Kızılay açılacak, sizin çocuklarınızı Kızılay’a sokacağız’ dediler. Ey Akçadağlılar dediler, ‘Cezaevi açılıyor, sizin çocuklarınızı cezaevine sokacağız’ dediler. Bu listeleri alıp gittiler, oyunuzu alıp gittiler, bir daha arkalarına bakmadılar. Hiçbir Akçadağlıyı bu yerlerde değerlendirmediler. Evlatlarınız çalışıyor mu oralarda, çalışmıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı geçtiğimiz hafta Malatya’daydı. Dediki, ‘Şu anda 5 bin evi teslim ediyoruz, geriye 70 bin ev kaldı. Her ay bin ev teslim edersek, 1 yılda bütün evleri teslim edeceğiz’ dedi. Her ay bin tane ev teslim ederseniz 12 bin ev eder. Halen sizleri aldatmaya devam ediyorlar. Bu seçim bir Cumhurbaşkanlığı seçimi değil, bu seçim ülkenin bekası ile ilgili değil. Bu seçim belediye seçimleri. Bu seçimde kendinizi aldatmayın. Size hizmet edecek, insanlara belediye başkanlığında oy verin. Size hizmet edecek olan Yeniden Refah Partisi kadrolarına oy verin”

“Cumhurbaşkanının sizin şikâyetlerini duymasını istiyorsanız oylarınızı bize verin”

Bilal Yıldırım şöyle devam etti,

“Malatya, CİMER’e en çok şikayetin gittiği iller arasında birinci sırada. İlçeler arasında ise en çok şikayet Akçadağ’dan gitmiş. Şikayetlerimizi Cumhurbaşkanı duysun diye CİMER’e yazıyoruz. Ama onlar Malatyalıların şikayetlerini Sayın Cumhurbaşkanımıza göstermiyorlar. Şikayetlerinizi Sayın Cumhurbaşkanımızın duymasını istiyorsanız oylarınızı Yeniden Refah Partisine verin. 31 Mart’ta oylarınızı Yeniden Refah Partisine verdiğinizde yukarıdakiler sizin şikayetinizi okumuş olacaklar. Yeniden Refah Partisi Malatya’da birinci parti olarak çıkacak.”

“Genel başkanımıza laf etmek senin haddine değildir ey il başkanı”

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım,

“Biliyorsunuz, genel seçimlere Yeniden Refah Partisi olarak Cumhur İttifakı ile katıldık. Cumhur İttifakında kendi amblem ve adaylarımız ile katıldık. Bu seçim ülkenin bekasını ilgilendiren bir seçim olmadığı için kendi adaylarımızla ayrı girmek istedik. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanımıza destek olduk diye Genel Başkanımız Fatih Erbakan hakkında çok güzel ithamlarda bulundular. ‘İşte babasının oğlu, işte Erbakan’ın oğlu’ diyerek bize güzel ithamlarda bulundular. Yeniden Refah Partisi olarak yerel seçimlere tek başımıza girme kararı aldık. Şimdi de yerel seçimlere tek başımıza giriyoruz diye Genel Başkanımız Fatih Erbakan hakkında sağda solda dedikodular yapıyorlar. Genel seçimde ittifak yaptığı zaman genel başkanımız iyiydi de, şimdi yerel seçimde ittifak yapmayınca mı kötü oldu? Malatya’da bir partinin il başkanı genel başkanımız hakkında ileri geri konuşuyor. O il başkanını sesleniyorum; genel başkanımıza laf etmek senin haddine değildir ey il başkanı. Sen kendi işine bak. Malatya’da mağdur ettiği insanların yanına gidemeyen, evleri teslim edemeyen, dükkanları teslim edemeyen, konteynerlerde yaşayan insanların yanına gidemeyen bir partinin il başkanı, benim genel başkanım Fatih Erbakan hakkında tek laf edemez.” sözlerini kaydetti.

Bilal Yıldırım Akçadağlılardan, Akçadağ Belediye Başkanı ve Adayı Ali Kazgan ile yine Akçadağlı olan Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Murat Aslan için oy desteği istedi.

03 Mar 2024 - 13:37 - Gündem

Mahreç   Malatyastar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Malatya Star Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Malatya Star Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Malatya Star Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Malatya Star Haber değil haberi geçen ajanstır.